3. България с трета поредна победа на Европейското по баскетбол

България с трета поредна победа на Европейското по баскетбол

Нашите момчета до 20 години биха днес Унгария с 84:80

Националният отбор на България по баскетбол за мъже до 20 години записа трета поредна победа в група В на европейското първенство, дивизия В в Сараево (Босна и Херцеговина). След успехите си над Холандия и Словакия днес българския отбор победи Унгария с 84:80 (16:25, 22:21, 20:10, 26:24) точки. Българите губеха с около 10 точки през първото полувреме, а на почивката отстъпваха с 8 точки - 38:46. Момчетата на Петър Клечков започнаха отлично третата част и след серия от 12:2 направиха обрат - 50:48 в 24-та минута. След 30 минути българите водеха с 2 точки - 58:56, след като спечелиха третата четвърт с 20:10. Преди последните 5 минути на мача България водеше със 70:69 точки.

По-малко от две минути преди сирената унгарците отново поведоха след тройка на Арон Моравчик - 78:76. Пламен Христов бе точен за българския отбор 23 секунди преди сирената за 82:80, а Дарин Иванов оформи крайния резултат с два наказателни удара в последните 5 секунди. За България Дарин Иванов беше най-резултатен с 19 точки. Станислав Цонков добави 16 точки, а с по 10 точки завършиха Христо Господинов, Илхан Арабаджиев и Хакан Сербезов.

За Унгария Янош Елингсфелд записа 33 точки и 8 борби. В другия мач от групата Дания играе със Словакия по-късно днес, след което ще стане ясно крайното класиране в групата и с кой отбор България ще играе в следващата фаза.

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки