3. България се прекърши в Естония и се прости с Евро 2015

България се прекърши в Естония и се прости с Евро 2015

Момчетата на Тити Папазов загубиха с 49:61 във втората среща с естонците

Отборът на България загуби с 49:61 от Естония във втората финална среща от предварителната квалификация за Евробаскет 2015 и така се прости с надеждите си през тази вратичка да се класира за заключителния турнир.

В първата среща като домакин нашият тим бе успял да спечели с три точки разлика и сега се надяваше на поражение с една или две, а дори и равенство ни устровайше в мечтите за участие на Европейското първенство.

Естонците обаче започнаха силно мача си у дома и поведоха с 25:10 след първата четвърт. Възпитаниците на Константин Папазов се окопитиха донякъде в следващата четвърт, която бе без изявен доминиращ тим, но на почивката преднината на домакините от 15 точки си остана.

Третата четвърт бе най-добрата за нашия тим, който обаче така и не можеше да влезе в серия, с която да стопи разликата до естонците. Точно обратното – домакините дръпнаха с 8:2 точки на старта на последната част и едва ли не обезсмислиха оставащите до края минути.

Калоян Иванов бе най-резултатен за България с 13 точки, добавяйки и 7 борби, докато Божидар Аврамов се отличи с 10 точки. Деян Иванов пък вкара 7 точки и записа 9 борби.

Раин Вендеман бе най-резултатен с 10 точки за Естония, която отива на финалите на Евробаскет за сметка на България.

За нашия тим все пак остава утехата да се бори за място на турнира през редовните квалификации, които ще са следващото лято.
ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже