3. Белгия победи Латвия, двата отбора отпадат от Евро 2013 по баскетбол

Белгия победи Латвия, двата отбора отпадат от Евро 2013 по баскетбол

Успехът на белгийския отбор класира Украйна напред в турнира

Белгия победи с 60:56 състава на Латвия във втората групова фаза на европейското първенство по баскетбол в Словения. Успехът на белгийския отбор класира Украйна напред в турнира. Саша Масо реализира 14 точки за Белгия и има основен принос за успеха. Той добави още четири борби и три блокирани изстрела. Неговият съотборник Вен Макубу добави още 13 точки за победителите.

Латвия имаше възможност да спечели, въпреки че изоставаше в резултата през по-голямата част от срещата. Стрелбата на латвийците не беше добра и те регистрираха само 29 процента успешни опити да вкарат топката в коша на противника.

Тимовете на Франция, Сърбия, Украйна и Литва се класират за четвъртфиналите от група "Е" на шампионата на Стария континент. Белгия пък рано се прости с шансовете си за участие в директните елиминации. Латвийският отбор имаше шанс да продължи напред, при победа срещу Белгия и при успех на Литва срещу Украйна.

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже