3. Дунав падна втори път от румънци

Дунав падна втори път от румънци

Баскетболистките не успяха да зарадват президента Красимир Трифонов за рождения му ден

Баскетболистките на „Дунав 8806“ записаха втора загуба от румънския „Телеорман“ Александрия в четвъртата контролна среща между двата отбора преди началото на сезон 2013/2014. По този начин те не успяха да поднесат подходящ подарък за президента на клуба Красимир Трифонов, който празнува рожден ден на днешния 24 септември.

Румънският отбор започна по-добре, като вкара първия кош в срещата, а до петата минута водеше с 9 точки за 6:15. Към края на първата част „дунавки“ скъсиха дистанцията и след 10 минути игра таблото показваше 16:21 за гостенките.

През втората четвърт русенският отбор продължи серията си, за да изравни за 21:21, а малко по-късно дори и поведе с една точка. Тимът от Александрия обаче отново обърна и на полувремето водеше за 33:32 в своя полза.

След подновяването на играта „Дунав 8806“ продължи да се държи близо в резултата и с тройка на Цветомира Шаренкапова и кош на Тия Люис поведе с 44:42 6 минути след почивката. Последва нов обрат, а 10 минути преди края на срещата таблото показваше 52:52.

До края сценарият бе подобен, като водачеството се смени още няколко пъти. Финалната сирена все пак отчете 71:75 за гостите от Александрия.

Шанте Еванс отново бе най-резултатна за „дунавки“, като завърши със 17 точки и 8 борби. Радостина Димитрова отбеляза 16 точки, а Цветомира Шаренкапова записа 13 точки.

За „Телеорман“ Александрия най-резултатна бе Келси Патрик с 18 точки, следвана от Триша Принсип и Анка Сипос с по 11.
ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже