3. Испания и Турция се осигуриха място на четвъртфиналите

Испания и Турция се осигуриха място на четвъртфиналите

Двата състава продължават без поражение в Европейското първенство по баскетбол за жени

Отборите на Испания и Турция си осигуриха място на четвъртфиналите на Европейското първенство по баскетбол за жени във Франция.

Двата състава продължават без поражение в надпреварата и са лидери с пълен актив два мача преди края на срещите от група "Е".

Испания, бронзов медалист от последното световно първенство, разгроми Словакия с 80:44 (44:22) след 18 точки на натурализираната Санчо Литъл. Туркините пък надделяха над Италия с 66:46 (34:29).

Най-резултатна за успеха беше Ясемин Далгалар с 10 точки. В група "Ф" олимпийските вицешампионки от Франция също продължават без поражение след 78:70 (43:19 )над Хърватия. Едвидж Лоусън-Уейд беше най-резултатна за домакините с 12 точки, а Емелин Ндонг добави 10 точки и 5 борби. За хърватките с 19 точки и 9 борби се отличи Ана Леяш.

Световният вицешампион Чехия се наложи над Великобритания с 66:55 (32:23) в друг мач от групата. Михаела Зрустова вкара 20 точки за важния успех в борбата за класиране на четвъртфиналите.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже