3. Испания продължи победната си серия

Испания продължи победната си серия

Швеция си осигури последното място във фазата на елиминациите след успех над аутсайдера Словакия

Отборът на Испания победи Турция с 61:48 (32:27) и завърши на първо място в група "Е" на Европейското първенство по баскетбол за жени. Иберийките, бронзови медалистки от последното световно първенство, продължават без поражение в надпреварата и на четвъртфиналите ще срещнат световния вицешампион Чехия, който остана четвърти в група "Ф".

Натурализираната Санчо Литъл беше най-полезна за успеха над Турция в директния мач за първото място. Тя завърши с 18 точки и 13 борби. Исил Албен с 8 точки и 4 борби беше най-полезна за туркините, които допуснаха първа загуба в турнира и във фазата на елиминациите ще играят срещу Беларус.

Италия си осигури третото място в групата след победа с 66:60 (34:45) над Черна гора. Черногорките пропилява аванс от 11 точки на почивката, а важна за успеха на "Скуадрата" се оказа серията от 13:2 точки в началото на второто полувреме. Италия поведе с 56:54 малко преди края на третата част и до края не допусна обрат. Рафаела Маскиадри беше най-резултатна за победителките с 15 точки. Най-добра в мача пък беше Йелена Дублевич с 20 точки и 14 борби, но това не беше достатъчно за Черна гора и отборът отпадна. Италия ще играе срещу Сърбия на четвъртфиналите.

Швеция си осигури последното място във фазата на елиминациите след успех над аутсайдера Словакия със 75:72 (46:36). Елизабет Енгел и Фрида Елдебринк реализираха по 17 точки за скандинавките, които ще играят срещу домакина и олимпийски вицешампион Франция на четвъртфиналите.

Франция - Швеция

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже