3. Левски падна от Черно море в контрола

Левски падна от Черно море в контрола

Двубоят в зала "Румен Пейчев" бе оспорван, но гостите стигнаха до успеха след силна трета четвърт, която спечелиха с 21:14

Мъжкият баскетболен отбор на Левски загуби от Черно море (Варна) с 61:67 (17:13, 13:16, 14:21, 17:17) точки в контролна среща, която се игра в зала "Румен Пейчев".

Двубоят бе оспорван, но гостите стигнаха до успеха след силна трета четвърт, която спечелиха с 21:14. Това е първа загуба за "сините" от общо три контроли досега.

За Левски със 17 точки и 5 борби се отличи Николай Върбанов. 15 точки добави новото попълнение Джумейн Джоунс, а с 12 точки приключи Венцислав Петков.

За Черно море най-полезен беше Асен Великов с 14 точки, а по 12 точки реализираха Джордже Тресач и Александър Андреевич. Другата седмица Левски ще играе контрола с Ямбол. Срещата е насрочена за 11-и октомври (петък) от 17.30 часа в зала "Универсиада".
Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство