3. Младежите загубиха от Италия в първия си мач в Домедже ди Кадоре

Младежите загубиха от Италия в първия си мач в Домедже ди Кадоре

Всички 12 баскетболисти, които Любомир Минчев взе в Италия, влязоха в игра

Младежкият национален отбор загуби първия си мач от турнира в Домедже ди Кадоре. Нашите паднаха от домакина Италия с 69-82.

В надпреварата участват още Грузия и Украйна. Най резултатен за българите в мача бе Тенчо Тенчев с 14 точки, Алекс Симеонов добави 11, а Павлин Иванов не успя да се разпише.

Всички 12 баскетболисти, които Любомир Минчев взе в Италия, влязоха в игра. Ангел Нацкин и Деян Карамфилов завършиха с по 3 точки, Кирили Кирилов и Денислав Вутев – с 2, Николай Грозев и Крис Минков не се разписаха, Николай Стоянов вкара 7 точки, а Димитър Димитров и Велислав Гълъбов – по 6.

Българите започнаха добре срещата, но след 10 минути игра изоставаха с 4 точки. На почивката резултатът бе 46:37 в полза на домакините, но до края на третата част нашите успяха да изравнят. Силите им обаче не стигнаха да постигнат пълен обрат.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже