3. Сърбия и Испания се класираха за полуфиналите на Европейското първенство по баскетбол за жени

Отборите на Сърбия и Испания се класираха за полуфиналите на Европейското първенство по баскетбол за жени във Франция.

Сърбия победи Италия с 85:79 точки след силна последна част, която спечели с 21:14. Най-резултатна за победителките бе Йелена Милованович с 21 точки и 7 борби.

Ана Дабович добави 17 точки. За "адзурите" страхотен мач изигра Джорджа Сотана, която записа 22 точки. Катрин Рес добави 10 точки и 7 борби.

Иберийките, бронзови медалистки от последното световно първенство, продължават без поражение в надпреварата и на четвъртфиналите се наложиха над световния вицешампион Чехия със 75:58 точки.

Испанките водеха през целия мач и стигнаха до успеха без проблеми. За победителките Алба Торенс вкара 29 точки, а с 23 точки и 12 борби се включи Санчо Литъл. За Чехия най-резултатна с 13 точки бе Катержина Елхотова. Сърбия и Испания ще се срещат в първия полуфинален сблъсък.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже