Женският баскетболен отбор на Левски осигури още две нови попълнения

Диляна Шумарова се завръща при "сините", а Радостина Димитрова идва от Берое

След Ралица Нанева, женският Левски привлече още две нови състезателки.

"Сините" си връщат центърът Диляна Шумарова, а в същото време привличат и девическата националка Радостина Димитрова от Берое (Стара Загора). Двете, заедно с Нанева, на този етап са новите попълнения на тима, но селекцията ще се прави в движение.

Шумарова вече игра два сезона за Левски през 2010/2011 и през 2011/2012. През първия тя записваше средно по 1.5 точки и 1.6 борби, а през втория правеше по 0.7 точки и 1.1 борби. Миналото лято Шумарова облече екипа на Хасково 2012, но изигра само 12 мача за тима и не довърши сезона с него.

В тези двубои тя записа средно по 1.0 точки и 2.2 борби за по 8.7 минути на терена. 18-годишната Димитрова пък е израсла в школата на Берое, а в последните години е неизменен участник в националните отбори за своята възраст.

Това лято тя участва на Европейското първенство за жени (20) в дивизия В и имаше по 5.6 точки и 6.5 борби средно на мач. В 24 срещи в НБЛ за Берое Стара Загора Димитрова има по 3.6 точки и 2.5 борби за по 17.9 минути на терена. Крилото стана шампион на Девическата лига с отбора на Асеновец 2005, където за седем срещи записа по 18.1 точки и 10.0 борби.

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже