Браво: Младежите газят с 6:0 в евроквалификациите (ВИДЕО)

Георги Николов с хеттрик за най-големия успех на България U21 през новия век

Младежките ни национали по футбол до 21 години разгромиха с 6:0 връстниците си от Естония в своя шести мач от квалификациите за Евро 2025.

Георги Николов блесна с хеттрик, а по веднъж на стадион „Александър Шаламанов“ в София се разписаха Станислав Шопов, Асен Митков и Роберто Райчев.

Така България U21 събра 9 точки  в група „D“, колкото има и отборът на Германия, но след изиграни с 2 срещи по-малко.

Естония остана на предпоследна позиция с 1 точка от 6 опита.

Селекционерът Александър Димитров направи няколко промени в стартовия състав след равенството с Косово, като Асен Митков замени наказания Кристиян Стоянов, а Велко Йеленкович, Мартин Атанасов и Станислав Шопов започнаха вместо Атанас Чернев, Симеон Василев и Мартин Сораков.

Първото полувреме бе нервно, но след 20-ата минута българският тим тотално установи контрол върху случващото се на терена.

Най-чистото положение за българите преди почивката пропусна нападателят на Левски - Марин Петков, който бе изведен зад гърба на отбраната в шестата минута, но диагоналният му удар премина покрай дясната греда на естонците.

Попаденията започнаха да валят едно след друго при подновяването на играта. Старт на головото шоу в 50-ата минута даде Георги Николов с глава. Точно 10 минути по-късно таранът удвои головата си сметка, а Шопов направи резултата класически в 65-ата минута. Веднага след това „лъвчетата” удариха отново. Митков с далечен шут не остави шансове на противниковия страж.

В 85-ата минути героят на вечерта Николов оформи своя хеттрик, а окончателното 6:0 фиксира Роберто Райчев, подпечатвайки рекордна победа за селекцията ни до 21 г. през новия век.

Следващият мач на националите е срещу лидера в класирането Полша на 23 март.

БЪЛГАРИЯ - ЕСТОНИЯ - 6:0
1:0 Георги Николов (50)
2:0 Георги Николов (60)
3:0 Станислав Шопов (65)
4:0 Асен Митков (66)
5:0 Георги Николов (86)
6:0 Роберто Райчев (88)

СЪСТАВ НА БЪЛГАРИЯ: Дамян Христов, Мартин Стойчев, Велко Йеленкович, Християн Петров, Мартин Атанасов (82-Симеон Василев), Асен Митков (72-Емануил Мирчев), Станислав Шопов (82-Петър Андреев), Емил Ценов, Марин Петков (72-Роберто Райчев), Георги Николов и Никола Илиев (64-Мартин Сораков).