3. Хеттрик на Курдов ознаменува завръщането на Ботев в професионалния футбол (видео+снимки)

Нападателят завърши сезона с 45 гола и обра наградите

След като спечели есента с 2:1 насред Бургас, днес Ботев (Пловдив) би Нефтохимик и в ответния мач. Този път „канарчетата” обаче бяха домакини и пред 10 000 екзалтирани свои фенове надделяха с 3:2 над „шейховете”, които също се радваха на своя агитка, в мач от последния кръг в Югоизточната „В” група, превърнал се в шоуто на сезона в българския футбол, предаде репортер на Novsport.com.

Хеттрик за Ботев записа голмайсторът на „В” група Атанас Курдов, който обра един куп награди след края на мача под аплодисментите и на двете публики, които показаха, че може да има и приятелство и уважение между фенове на различни отбори. В течение на мача ултрасите на домакините задимиха на два пъти терена и главният рефер спираше играта за известен период от време. Дикторът предупреди запалянковците, че ако трети път го направят, Ботев ще загуби служебно, и те спряха.

След бенефиса на Коце Видолов, който беше прелюдия към двубоя между първия и втория във „В” група, Курдов вкара гол от съблекалнята. Нападателят се разписа в 6-ата минута след отличен извеждащ пас на Ирфан Юсеинов.

Ботев удвои аванса си в 18-ата минута, когато отново Курдов беше най-съобразителен. 22-годишният нападател вкара на празна врата след съмнения за нарушение в нападение срещу вратаря на гостите.

4 минути по-късно Нефтохимик върна един гол. Премерен шут на Милен Христов по диагонала попадна в долния десен ъгъл на вратата на Ботев – 1:2.

При този резултат дойде почивката.

2 минути след подновяването на играта Павел Алексиев получи скрит пас и с нисък удар от границата на наказателното поле в долния ляв ъгъл направи безпомощен вратаря на Ботев Армен Амбарцумян.

До края на мача Ботев беше пълен господар на терена и логично стигна до победен, трети гол, дело, разбира се, на Наско Курдов. Той засече с глава центриране отдясно и реализира ефектно своето 45-о попадение.

След края на мача Ботев получи купата за първенец на Югоизточната „В” група под мощните гърмежи на зарята, докарана специално от Полша. Канарите събраха 112 точки и влизат в "Б" група. Нефтохимик взе трофея за подгласник с 81. Шейховете обаче няма да играят бараж за промоция, съобщи председателят на ЗС на БФС в Пловдив Петър Дингилски. Според наредбите на цен­тралата не е предвидена квалификация за влизане в Б група.

"Тази година бараж няма да има. Миналия сезон за първи път пуснахме извънре­ден бараж между Лудогорец и Марица, който обаче не се състоя поради отказа на пловдивчани", заяви Дингил­ски.

"Единственият шанс на Нефтохимик и други отбори от В групите да се завърнат в професионалния футбол ако се запазят двете Б групи", завърши той.

Наско Курдов беше избран за Играч на сезона на Ботев в допитването сред феновете в официалния сайт на клуба. Второто място беше за Васил Гуджев, а третото взе Тодор Тимонов.

Галерия снимки от бенефиса на Коце Видолов и от мача Ботев - Нефтохимик вижте ТУК

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа