3. Ивелин Попов с хеттрик при победата на Литекс над Шанхай с 5:1

Ивелин Попов с хеттрик при победата на Литекс над Шанхай с 5:1

Литекс победи Шанхай с 5:1 в контролната среща, играна в турския курорт Белек пред около 50 зрители, съобщиха от ловешкия клуб.

В 8-ата минута брилянтна контраатака на Литекс бе завършена от бразилеца Том, а 3 по-късно Ивайло Пеков подаде към Ивелин Попов , който хладнокръвно преодоля вратаря Аюин и реализира за 2:0. До края на първата част възпитаниците на бъдещия национален селекционер на България Станимир Стоилов отбелязаха още едно попадение. Станислав Манолев центрира от дясно в 34-ата минута и капитанът на Литекс Ивелин Попов вкара с глава втория си гол в мача.За тима от Китай титуляр започна българският защитник Янко Вълканов.

Литекс продължи вихреното си представяне и през второто полувреме. Дошлият от английския Лестър през зимната пауза Радостин Кишишев вкара страхотен гол в 55-ата минута, след воле от 35 метра. Попов оформи своя хеттрик за 5:0 в 57-ата след пас на Том, а в 79-а Уин успя да отбележи почетен гол за Шанхай от пряк свободен удар.

Състав на Литекс през първата част: 12. Тодор Тодоров 2. Александър Барт 4. Ивайло Петков 5. Михаил Венков 8. Уелингтом да Силва - Том 10. Алехандро Сандриньо 16. Станислав Манолев 24. Шандор Дюри 25. Радостин Кишишев 32. Ивелин Попов 15. Дока Мадурейра

Състав на Литекс през втората част: 1.Голубович 7. Ст.Попов 13. Панов 14. Бенгюзов 21. Цветков 22. Николов 23. Занев 27. Цветанов 28. Диего

Шанхай: 1. Аюин 13. Ченг Лианг 5. Ду 6. Вълканов 32. Чен Лей 16. Ю Тао 15. Шен 21. Чен Тао 10. Мао