3. Славия загуби първата си контрола в Турция

Славия загуби първата си контрола в Турция

Подбескидже (Биелско-Бяла) надви „белите” с гол от дузпа

Славия загуби с 0:1 от елитния полски Подбескидже (Биелско-Бяла) в първата си контролна среща от лагера в турския курорт Анталия.

Голът за поляците реализира защитникът Адам Мойта от дузпа в 40-ата минута.

Новият старши треньор на Славия - Александър Тарханов, даде шанс за изява на всички налични в състава футболисти. По-дълго игрово време получиха само защитникът Цветомир Панов и юношата на клуба Китан Василев. Двамата останаха на игрището до 75-ата минута на мача.

През първото полувреме Марио Кирев трябваше да се намесва решително на два пъти при опасни положения в наказателното поле.

Най-добрата ситуация за "белите" беше пропусната от нападателя Ивайло Димитров, който в края на първата част остана сам срещу вратаря, но стражът на полския тим отрази удара му.

Единственият гол в двубоя падна от дузпа пет минути преди почивката и беше дело на Адам Мойта, като нарушението, довело до наказателния удар, беше извършено от каращия проби руснак Иван Князев.

Състав на Славия: Марио Кирев, Мартин Дечев, Иван Князев, Димитър Пиргов, Цветомир Панов, Емил Мартинов, Георг Илиев, Дуде Ндонгала, Петър Атанасов, Китан Василев, Ивайло Димитров;