3. Барселона без проблеми при гостуването на Хетафе – 2:0

Барселона без проблеми при гостуването на Хетафе – 2:0

Резултатът откри рекордната покупка на "блаугранас" Ибрахимович, а крайното 2:0 оформи аржентинската мегазвезда Меси.

Звездният тим на Барселона успя да постигне ценен успех с 2:0 над състава на Хетафе. Срещата се игра на стадион "Колизеум Алфонсо Перес" и бе от програмата на 2-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Резултатът откри новово попълнение на "блаугранас" Ибрахимович, а крайното 2:0 оформи аржентинската мегазвезда Меси.

Срещата започна с изненадващ домакински натиск и в 12-ата минута Лейтеш удари греда след хубав удар от границата на наказателното поле. 180 секунди по-късно Солдадо можеше да открие, но ударът му премина вляво от вратата на Валдес. До 40-ата минута домакините имаха още няколко възможности да открият, но пропуски направиха Леон и Солдадо. В 41-ата Ибрахимович стреля с глава, но топката премина вляво от вратата на домакините, а в 43-ата отново шведът стреля с десния крак, но този път стражът на Хетафе Устари спаси.

През втората част наставникът на Барселона Пеп Гуардиола пусна в игра Меси и Иниеста, което раздвижи каталунците и те започнаха да създават повече положения пред вратата на Устари. В 66-ата минута новото попълнение на Барселона Златан Ибрахимович успя да изведе „блаугранас” напред, след като засече топката с крак от много близко разстояние. В 73-ата Ману от домакините отправи опасен шут към Валдес, но испанецът успя да спаси с мъка.

Така дойде 80-ата минута, когато Барселона организира мълниеносна контраакция, в която Ибрахимович центрира към Меси и нисичкият аржентинец успя да удвои преднината на своите след удар отблизо с глава. Това бе и последното по-опасно положение пред една от двете врати и така Барселона победи Хетафе с 2:0.

След този успех каталунците се намират на върха в класирането на Примера Дивисион с пълен актив от 6 точки. Домакините от Хетафе пък са 6-и с 3.

Стартови състави:

Хетафе: Устари, Диас, Лопес, Мане, Кабалеро, Челестини, Парехо (Паредес – 59’), Адриан (Риос – 82’), Леон (Ману – 67’), Лейтеш, Солдадо

Барселона: Валдес, Пуйол (Алвеш – 67’), Чигрински, Пике, Абидал, Шави, Туре, Кейта, Джефрен (Меси – 58’), Ибрахимович, Педро (Иниеста – 58’)

Жълти картони: Лопес, Солдадо, Мане (Хетафе); Кейта (Барселона)

Стадион: „Колизеум Алфонсо Перес”

Рефер: Итуралде Гонсалес

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1