3. Фърги не знае защо Нани изпълни дузпата срещу Галатасарай

Фърги не знае защо Нани изпълни дузпата срещу Галатасарай

„Трябваше да е Робин ван Перси, можехме да вкараме 4-5 гола след почивката“

"Нямам идея защо Нани би дузпата", сподели мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън след успеха с 1:0 над Галатасарай в Шампионската лига. Англичаните изпуснаха за трети пореден път от бялата точка, а този път грешник бе португалското крило.

Майкъл Карик отбеляза още в началото единствения гол в срещата, а Нани имаше шанс да реши двубоя, но ударът му беше спасен с лекота от Фернандо Муслера. Турците пък удариха на два пъти греда и за малко да развалят победа номер 100 за Фърги в Шампионската лига.

"Честно казано, нямам идея защо Нани би дузпата. Доколкото видях, той просто отиде и взе топката. Мислех, че Ван Перси трябва да я бие. Явно трябва да решаваме преди мач кой да изпълнява дузпа, вината е моя", сподели шотландецът.

Той бе доволен от завръщането на Дарън Флетчър, който не бе играл от ноември, 2011 година, заради заболяване,но се появи в игра 11 минути преди края и бе аплодиран бурно от феновете на „червените дяволи“.

„Очаквахме труден мач, така се и получи. През първото полувреме твърде често губехме топката и те ни контраатакуваха наистина опасно. През второто полувреме обаче бяхме доста по-солидни в защита и имахме достатъчно шансове.

Можехме да вкараме четири или пет гола след почивката. Получи се добър първи мач, противникът бе много уверен, когато владееше топката.

Трябва да си сигурен, когато си с кълбото, за да реализираш положенията си. Пропуснатите възможности през втората част ни изправиха на ръба. Трите точки в откриващия ни мач са много важни, особено след миналата година.

Тогава тръгнахме с равен срещу Бенфика, последва ново равенство и у дома, така че е бонус, когато успееш да победиш.”

Юнайтед излезе с черни ленти на екипите, като жест в памет на полицайките Фиона Боун и Никол Хюз, които преди няколко дни загубиха живота си в престрелка.

"Всички ние скърбим от загубата на двете млади жени, които защитаваха нашето общество. В това време мислите и молитвите ни са свързани с роднините и приятелите им", коментира Фъргюсън.

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?