3. Хеттрик на фамозен Роналдо матира Волфсбург на "Бернабеу" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хеттрик на фамозен Роналдо матира Волфсбург на "Бернабеу" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал Мадрид победи с 3:0 Волфсбург и се класира за полуфиналите в Шампионска лига

Хеттрик на Кристияно Роналдо донесе успеха на Реал Мадрид с 3:0 над Волфсбург в реванша от 1/4-финалите на Шампионската лига на "Сантяго Бернабеу".

С трите гола, които отбеляза мегазведата Кристиано Роналдо, Реал се класира на полуфинал, а португалецът вече има 16 попадения в десет мача от турнира през този сезон.

Първата среща в Германия бе спечелена от домакините с 2:0, които изправиха Реал пред угрозата от отпадане.

Срещата започна с мощни атаки на домакините, като за първите осем минути гостите не успяха да преминат нито веднъж центъра. В деветата минута "вълците" получиха право да изпълнят ъглов удар, но от него не последва нищо. В 10-ата пък отлична намеса на Данте в защита предотврати сериозна опасност пред немската врата, пресичайки пас на Бейл към Роналдо.

В 16-ата минута обаче топката достигна до Кристиано Роналдо и от близка дистанция той откри резултата.

Само 88 секунди по-късно португалецът отново изправи "Бернабеу" на крака, след като засече в мрежата с глава центриране от ъглов удар.

Така авансът на гостите беше заличен и те вече нямаше какво да бранят, а единствената им алтернатива бе да погледнат напред. Реал продължи да бъде по-опасният тим на терена. В 25-ата минута Бензема беше изведен добре, но не успя да нанесе удар, защото бе вдигната засада.

В 37-ата Бруно Енрике от Волфсбург пропиля най-добрия шанс за тима си до този момент, след като се засуети в наказателното поле и Серхио Рамос се справи с опасността.

Второто полувреме премина изцяло под диктовката на Реал. Играчите на Волфсбург все пак дадоха да се разбере, че нямат намерение да се предават.

В 55-ата минута Роналдо падна в наказателното поле, но реферът не отсъди дузпа. Малко по-късно португалецът все пак получи шанс да стреля от статично положение, но шутът му от пряк-свободен удар срещна стената и излезе в корнер.

В 60-ата минута гостите за малко да си отбележат автогол, когато след центриране отдясно на Модрич в старанието си да изчистят топката защитниците на Волфсбург едва не я пратиха в мрежата зад Беналио.

В 65-ата минута късметът бе на страната на гостите. Отбраната на Волфсбург изпусна Серхио Рамос в наказателното поле при центриране от ъглов и капитанът на Реал успя да нанесе хубав удар, който срещна гредата. Топката отскочи, но вместо в мрежата, попадна в ръцете на Беналио, който я улови и върна в игра. В 70-ата минута Рамос изпусна Данте, който стреля, но Навас спаси. Седем минути по-късно Лука Модрич беше фаулиран пред наказателното поле и реферът отсъди свободен удар.

С изпълнението се нае Кристиано Роналдо, който препарира Беналио и прати "Бернабеу" в рая - 3:0 за Реал. Малко по-късно Бензема напусна игра и на негово място влезе Хесе, който само минута след това можеше да направи 4:0, но вратарят на гостите отрази с върха на пръстите си. При този резултат гостите заиграха "ва банк", но Реал се бранеше добре и дори организираше по-опасни атаки от съперника. При една от тях Гарет Бейл успя да стреля, но ударът му беше прекалено слаб, за да затрудни Беналио.

Последните минути и добавените три преминаха под знака на тактическото надиграване и в крайна сметка Реал опази аванса си, а така си гарантира класирането на полуфинал в Шампионската лига за шеста поредна година.

Конте: Наполи може да навакса пропуснатото само с много работа

"Да не играеш в Европа си има и предимства, и недостатъци", каза треньорът на Наполи