3. ПАОК ще играе в квалификациите на Шампионската лига (ВИДЕО)

ПАОК ще играе в квалификациите на Шампионската лига (ВИДЕО)

Димитър Бербатов влезе в 81-ата минута на ключовото равенство с Панатинайкос на "Тумба"

ПАОК ще играе в квалификациите на Шампионската лига след ключово равенство 1:1 с прекия конкурент Панатинайкос на „Тумба” в мач от последния кръг в плейофната група за определяне на останалите евроучастници на Гърция.

Българският нападател Димитър Бербатов се появи в игра в 81-ата минута на мястото на Стефанос Атанасиадис. Голмайсторът на България за всички времена можеше да асистира за победно попадение на бившия играч на Левски Гари Родригес в заключителните минути, но крилото пропусна.

Иначе Родригес откри резултата в 17-ата минута с фамозен фалцов удар преди Робин Лод да изравни в 26-ата. До края не падна ново попадение, като и двата състава пропуснаха редица положения. Можеше да се разпише дори вратарят на гостите от Атина Люк Стийл.

ПАОК завършва еднолично на първото място в плейофната група, защото АЕК загуби 0:1 гостуването си на Паниониос и остана трети. Тимът на Бербатов ще играе в квалификациите на Шампионската лига, като ще стартира от третия квалификационен кръг, предпоследно стъпало преди групите. Панатинайкос ще играе в пресявките на Лига Европа.

Все още бъдещето на българина в ПАОК е неясно.

Super League 15/16, Placement Round

Поз   Отбор М П Р З ОГ   ДГ г.раз. Точки
1 0 ПАОК 6 3 3 0 8 : 3 5 12 Шампионска Лига Квалификации
2 0 Панатинайкос 6 2 3 1 8 : 6 2 11 УЕФА Лига Европа Квалификации
3 0 АЕК 6 2 1 3 5 : 7 -2 9 УЕФА Лига Европа Квалификации
4 0 Паниониос 6 1 1 4 2 : 7 -5 4 УЕФА Лига Европа Квалификации
Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?