3. „Принцовете” разпиляха Динамо /Киев/, Ибра пренаписа историята (видео)

„Принцовете” разпиляха Динамо /Киев/, Ибра пренаписа историята (видео)

Пари СЖ спечели с 4:1 първия си мач в ШЛ след 8-годишно отсъствие, дебютантът Тиаго Силва се разписа

Пари СЖ спечели първия си мач в групите на Шампионска лига след 8-годишно отсъствие, след като разби с 4:1 гостуващия Динамо /Киев/ в среща от група „А” на надпреварата.

Съставът на Карло Анчелоти, в който през последните два сезона бяха инвестирани повече от 200 млн. евро, започна устремно срещата и реши всичко още преди почивката.

Резултатът на изпълнения до краен предел „Парк де Пренс” бе открит от новата звезда на „принцовете” Златан Ибрахимович, отбелязал 29-ия си гол в 87 мача от Шампионската лига от дузпа в 19-ата минута и така се превърна в единствения футболист, реализирал попадения с екипите на 6 различни отбора.

Това обаче не повлия на развитието на срещата и домакините продължиха да владеят инициативата. Така се стигна до 29-ата минута, в която рекордната покупка на домакините – Тиаго Силва, дошъл също като Ибрахимович от Милан, но срещу сумата от 42 млн. евро, ознаменува с гол дебюта си за ПСЖ.

Бразилецът се разписа след корнер, а същото три минути по-късно стори и сънародникът му и партньор в сърцето на отбраната Алекс, за да се стигне до 3:0. След почивката темпото на игра поспадна и домакините предоставиха инициативата на своите гости и те съумяха да намалят чрез Велосо в 87-ата минута.

Въпреки това обаче парижани също имаха добри възможности за гол и успяха да се възползват от една такава в последната минута на редовното време, когато аржентинската перла в миналогодишната селекция Хавиер Пасторе също се разписа сред голмайсторите и оформи крайното Пари СЖ – Динамо /Киев/ 4:1.

В другия мач от група „А” португалският Порто се наложи с 2:0 като гост на Динамо /Загреб/.

Капитанът на „драконите” Лучо Гонзалес откри резултата в 41-ата минута след неубедителна намеса на стража на домакините, а в даденото от рефера 2-минутно продължение белгиецът Стивън Дефур вкара за 2:0, за да подпечата първата загуба на хърватския тим в 31 поредни мача без такава.

Новата Суперлига стартира през 2025 година?