3. Реал мина през ада, но победи Райо (ВИДЕО)

Реал мина през ада, но победи Райо (ВИДЕО)

Гарет Бейл отбеляза два гола при отсъствието на Роналдо

Реал Мадрид постигна важна, но много трудна победа с 3:2 срещу Райо Валекано при гостуването си от 35-ия кръг в Примера Дивисион. Без суперзвездата си Кристиано Роналдо, "белия балет" трябваше да прави пълен обрат, след като в един момент изоставаше с два гола.

Домакините от Райо се хвърлиха устремено напред още от първата минута и в 7-та Адриан Ембарба взриви трибуните на Естадио де Валекас. В 14-та минута Мику шокира за втори път футболистите на Зидан.

Десет минути преди почивката Гарет Бейл успя да върне едно попадение за гостите, но полувремето все пак завърши при преднина на Райо. Зинедин Зидан извади слабо представилия се Карим Бензема и пусна на негово място Лукас. Смяната се оказа брилянтна, тъй като нападателят изравни резултата в 52-та минута с глава след центриране на Данило.

Победното попадение за Реал падна едва пет минути преди края, като отново герой за своя тим беше Гарет Бейл. В края на мача Райо Валекано се опита да подложи на натиск съперника си, но така и не успяха да стигнат до чисто голово положение.

Така Реал Мадрид се задържа в борбата за титлата в Испания и дори излезе начело в класирането с две точки преднина, преди Барселона и Атлетико Мадрид да са изиграли своите мачове от кръга.