3. Реал удари Малмьо, Роналдо вкара гол №500 (ВИДЕО)

Реал удари Малмьо, Роналдо вкара гол №500 (ВИДЕО)

Двубоят в Швеция завърши при резултат 2:0, домакините завършиха с 10 души

Реал (Мадрид) победи Малмьо в двубоя от Шампионската лига и вече има два успеха в  Група А на турнира. В герой за „кралете” стана голямата звезда Кристиано Роналдо, който се разписа на два пъти  за крайното 2:0. Португалецът има сериозен повод да запомни тази среща, тъй като той отбеляза гол номер 500 в своята кариера. Освен това той задмина Раул по попадения с екипа на Реал в надпреварата – Кристиано вече има 67, докато испанецът има 66.

С втория си гол пък Роналдо се изравни с Раул за най-много отбелязани попадения във всички турнири за "белия балет" - двамата имат 323 попадения. CR7 постигна тази бройка в 308 мача, докато на Раул успя в 741.

Домакините от Швеция трябваше да доиграят двубоя с 10 души, след като Йошимар Йотун получи втори жълт картон в 78-ата минута.

Разултатът бе открит в 29-ата минута. Тогава Иско пусна перфектно подаване към Роналдо и той хладнокръвно откри резултата със своя гол №500.

В 90-ата минута Реал окончателно подпечата победата си. Лукас Васкес проби отдясно и подаде на Роналдо, който технично отклони топката във вратата на Виланд за своя 501-и гол и 323-и с екипа на Реал.

Следващата цел пред португалеца е да стане едноличен голмайстор №1 в историята на кралския клуб, а първата възможност да го постигне ще е в неделя, когато "лос меренгес" гостуват на "Висенте Калдерон" в голямото мадридско дерби.

В другия мач от Група А на Шампионската лига ПСЖ победи като гост Малмьо с 3:0. Парижани поведоха още в 7-ата минута. Максуел центрира балонно в наказателното поле, където Серж Аурие засече с глава за 1:0. В 23-ата минута френският гранд се възползва от корнер в своя полза. Анхел ди Мария центрира от ъловия удар, а Давид Луис засече с коляно за 2:0.В 90-ата минута и Златан Ибрахимович записа името си сред голмайсторите. Пасторе пусна пас по земя към шведския национал, който бе на добра позиция и с не много силен удар стреля в близкия ъгъл за крайното 3:0.