3. Тотнъм първенец в група "А" след зрелищно 3:3 в Еншеде (видео)

Тотнъм първенец в група "А" след зрелищно 3:3 в Еншеде (видео)

Вердер Бремен постави европейския клубен шампион на колене след класика в Германия

Отборите на Твенте и Тотнъм направиха зрелищен мач в Еншеде, завършвайки наравно 3:3 в мач от група „А” на Шампионската лига. Гостите откриха резултата в 12-ата минута на срещата, когато Визгерхоф си отбеляза нелеп автогол. Ландзаат изравни от дузпа в 21-ата минута. В 47-ата Дефоу изведе отново „шпорите” напред, а холандците стигнаха за втори път до равенство в 56-ата чрез Росалес. Само три минути по-късно англичаните ликуваха след втори гол на Дефоу, а в 64-ата драмата стана пълна след като Чадли изпълни перфектно пряк свободен удар за Твенте и направи резултата 3:3.

Домакините започнаха активно срещата и още в 4-ата минута можеха да поведат след удар на Брама от дъгата на наказателното поле, спасен с вещина от Аурелио Гомес.

В 12-ата минута обаче след ужасяваща грешка на вратаря на Твенте Бошкер, който започна като титуляр вместо Николай Михайлов, Тотнъм откри резултата. Визгерхоф върна топката към 40-годишния страж, който замахна с левия крак, но не уцели кълбото и то се търкулна в мрежата му.

Този куриозен автогол обаче не отчая домакините и те бързо се отърсиха от първоначалния шок.

В 21-ата минута холандците получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар след като Екото игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Ландзаат, който трябваше да пребие дузпата поради навлезли играчи в наказателното поле по време на първото изпълнение, но хладнокръвно отбеляза и двата пъти.

Срещата бе изключително динамична и положенията се редяха и пред двете врати.
Въпреки това до края на първата част резултатът се запази.

Само три минути след началото на второто полувреме обаче голеадата продължи. Тотнъм отново излезе напред след като Аарън Ленът изведе на чиста позиция Дефоу, който не сбърка за 1:2.

Десетина минути по-късно след великолепно изпълнение на Росалес равенството бе възстановено за втори път. Янсен центрира по чудесен начин отляво, след което Росалес насочи неспасяемо топката с глава към  горния ляв ъгъл на вратата на "шпорите".

Това далеч не бе всичко в този мач. В 59-ата минута Дефоу бе за втори път в прегръдките на своите съотборници. Янсен сбърка при изнасянето на топката и тя му бе отнета от Паласиус, който отправи удар към Бошкер, но топката бе избита. Тя обаче попадна в Дефоу, който нямаше как да не отбележи от добавката.

След още три минути игра отборът на Твенте спечели пряк свободен удар на около 20-ина метра от вратата, пазена от Аурелио Гомес. Зад топката застана Чадли, който след перфектно изпълнение прати топката в горния десен ъгъл на вратата и порази мрежата на англичаните за трети път.

В 70-ата минута холандския национал Брама можеше да изведе домакините напред за първи път в мача, но опасният му удар от 25 метра бе спасен от Гомес.

Осем минути по-късно Бошкер предотврати втори автогол във вратата си, след като парира рикуширалата топка от крака на Тиендали.

В самия край на мача именно Тиендали можеше да се превърне в герой за фенове и съотборници, но ударът му извън наказателното поле премина на сантиметри от дясната греда на вратата на лондончани.

Така срещата завърши при зрелищния резултат 3:3, който оставя дебютанта в Шампионската лига Тотнъм на върха в група „А” след изиграването на всички срещи.

Твенте – Тотнъм 3:3
12’               Визгерхоф (автогол)
22’ Ландзаат (дузпа)
47’               Дефоу
56’ Росалес
59’               Дефоу
64’ Чадли

Твенте: Бошкер, Визгерхоф, Брама, Ландзаат, Янсен, Де Йонг, Розалес, Дъглас, Янко (Вуйичевич 72’), Чадли, Тиендали

Тотнъм: Гомес, Бейл, Дженас (Ленън 34’), Павлюченко (Кийн 72’), Галас, Дефоу, Басонг, Кранчар (Крауч 86'), Чорлука, Асу-Екото

Жълти картони: Дженас 32’
Червени картони:
Рефер:
Карлос Веласко Карбайо, Испания
Стадион:
Гролш Весте, Еншеде

В другия мач от групата Вердер спечели домакинството си на Интер с 3:0. Успехът на немците обаче не е достатъчен, за да ги прати в следващата фаза на турнира. Домакините откриха чрез Себастиян Прьодъл, който се разписа с глава в 39-ата минута след центриране на Фрингс. Арнаутович удвои четири минути след почивката с удар с десния крак от десетина метра. Асистент на второто попадение за немците бе Уго Алмейда, който направи хубаво центриране отляво. Класическото 3:0 оформи Пизаро в 88-ата минута на срещата с удар от границата на наказателното поле, поставяйки европейския клубен шампион Интер на колене.

След изиграните срещи в група „А” Тотнъм е първи с актив от 11 точки, следван от Интер с 10. Твенте остава на 3-а позиция с 6 точки и ще играе в Лига Европа, а Вердер, въпреки разгрома над италианците остава на дъното в групата с 5 точки.

Вердер – Интер 3:0