3. Валенсия се върна в борбата след 2:0 над Лил (ВИДЕО+СНИМКИ)

Валенсия се върна в борбата след 2:0 над Лил (ВИДЕО+СНИМКИ)

Жонас герой за "прилепите" на "Местая"

Отборът на Валенсия постигна първа победа в групите на Шампионската лига за новия сезон, след като тази вечер се наложи с 2:0 над състава на Лил. Срещата се игра на стадион "Местая" и бе от програмата на група "F" на надпреварата.

Двубоят премина почти изцяло под диктовката на "прилепите", които го завършиха и с човек повече, след като Дебюши си изкара втори жълт картон в 86-ата минута.

Иначе мачът стартира с добра възможност за Фегули, чийто удар обаче премина покрай вратата на гостите.

Противно на развитието на мача французите имаха повече удари към вратата на Валенсия. В 35-ата и 36-ата минути Балмон и Пайе имаха възможности за "песовете", но ги пропиляха.

Така дойде 38-ата минута, когато Солдадо пусна хитър извеждащ пас за Жонас, а бразилецът не сбърка, давайки аванс на испанците - 1:0.

През втората част Валенсия продължи да контролира събитията на терена и в средата на полувремето стигна до още едно попадение. Негов автор отново бе Жонас. Крилото се опита да центрира към съотборник, но топката влезе директно във вратата на Лил за крайното 2:0.

В края на мача французите останаха и с човек по-малко, след като Матийо Дебюши получи втори жълт картон.

След този успех "прилепите" вече имат актив от 3 точки в своята група "F", с колкото е и Байерн (Мюнхен). Изненадващо обаче едноличен лидер е БАТЕ (Борисов) с 6 пункта, а Лил е последен без спечелена точка.
Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?