2. - Германия
  3. Вердер и Дортмунд направиха 1:1, Рангелов не игра

Вердер и Дортмунд направиха 1:1, Рангелов не игра

Вердер (Бремен) и Борусия (Дортмунд) завършиха 1:1 в среща от 12-ия кръг на германската Бундеслига, която се игра пред 34 906 зрители на „Везерщадион”.

За гостите от Дортмунд българският национал Димитър Рангелов бе на резервната скамейка и не се появи в игра.

Мачът бе изключително равностоен и закономерно двата тима прибавиха по една точка към своя актив след него.

В 36-ата минута „бременските музиканти” излязоха напред в резултата. Аарoн Хунт намери Месут Йозил и немският национал след хубав удар с левия крак не остави шансове на вратаря Роман Вайденфелер.

В 54-ата минута Борусия стигна до равенството. Aржентинецът Лукас Бариос показа, че е най-доброто лятно попълнение на Юрген Клоп и прониза Тим Вийзе.

До края резултатът остана непроменен.

Вердер продължава да е на 2-ото място във временното класиране с 23 точки, на три от лидера Леверкузен. Дортмунд са 9-и със 17.
Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)