2. - Национален отбор
  3. Девойките разгромиха Грузия с 4:1 в първия си мач в Албена

Девойките разгромиха Грузия с 4:1 в първия си мач в Албена

Следващият мач на България е срещу Румъния във вторник от 15:30 часа

Националният отбор на България за девойки до 16 г. разгроми тима на Грузия U16 с 4:1 в първия си мач на международния приятелски турнир на УЕФА, който  се провежда в курортен комплекс "Албена".

България доминираше от самото начало на двубоя. В 16-та минута Ебру Дормушали даде тон за победата. След центриране отляво, Александра Горанова се размина с топката, която попадна в полузащитничката на ФК „ЛП Супер Спорт“ и тя от близко разстояние я прати в мрежата за 1:0.

До края на полувремето се играеше само в половината на Грузия, като  националките можеха да водят с по-убедителна преднина, но Александра Горанова, Ебру Дормушали и Антонина Петкова не успяха да реализират.

В началото на втората част гостите стигнаха до изравнително попадение след контраатака, която бе завършена от Тамари Епиташвили.

Радостта на грузинките продължи само минута, след като в 47-та Александра Горанова се пребори с вратарката Татиа Габуниа и  прати топката в мрежата за 2:1. Възпитаничките на Троян Радулов продължиха да натискат съперничките си и заслужено стигнаха до трети гол в 59-та минута. Бранителка на гостите игра с ръка в наказателното поле, съдийката Християна Гутева посочи бялата точка, а Гергана Петкова бе точна за 3:1.

До края на мача имаше време за още едно попадение. В 67-та минута Теодора Йорданова проби отдясно и с премерен удар оформи крайното 4:1.

„Резултатът ме удовлетворява. Момичетата показаха много добър колектив, мотивация и борбен дух. Дадох шанс на всички състезателки, като 13 от тях са пълни дебютантки. Напрежението оказа известно влияние върху тяхното представяне. Наясно съм с техните качества, те могат много повече и тепърва ще го демонстрират. Отборът го чака добро бъдеще“, заяви селекционерът Троян Радулов.

В другата среща Хърватия победи Румъния с 1:0.

След първите мачове България е лидер в класирането с 3 точки, следвана от Хърватия също с 3, но с по-лоша голова разлика. Грузия и Румъния са без спечелена точка.

Следващият мач на България е срещу Румъния, във вторник от 15:30 часа на стадион „Албена 1“.

България U16 – Грузия U16 4:1

Голмайсторки: 1:0 Ебру Дормушали (16), 1:1 Тамари Епиташвили (46), 2:1 Александра Горанова (47), 3:1 Гергана Петкова (59-д), 4:1 Теодора Йорданова (64)

Жълти картони: Яница Иванова, Ивона Илиева (България); Мариам Каландадзе (Грузия)

България U16: 1. Виктория Иванова (67-Симона Николаева), 3. Яница Иванова, 4. Венка Драганова (41-Антонина Шопска), 6. Лилия Бирова, 13. Анна Георгиева (41-Даниела Лазарова), 7. Гергана Петкова (67-Румяна Новакова), 8. Антонина Петкова – капитан (52-Габриела Боюклиева), 10. Мариела Недева (67-Ивона Илиева), 11. Ивана Найденова (41-Недред Заструг), 14. Ебру Дормушали (41-Теодора Йорданова), 9. Александра Горанова (60-Александра Янева)

Селекционер: Троян Радулов

Грузия U16: 1. Татиа Габуниа - капитан, 2. Елене Раух, 3. Нино Гужабидзе, 4. Мариам Каландадзе, 5. Ани Минадзе, 6. Саломи Димопулу, 7. Нарсиа Сопико (66-Мириам Комладзе), 8. Меги Еджибиа, 9. Кристина Кентчошвили, 10. Тамари Епиташвили, 11. Виолета Шакапишвили (28-Амелиа Кхандазиани, 56-Натела Цоцериа)

Селекционер: Таймураз Ванадзе

Съдия: Християна Гутева

Митов: Надявам се да продължим положителния път

Стражът на България смята, че с всеки лагер отборът се подобрява

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия