3. България падна от Сърбия за „Фед къп”

България падна от Сърбия за „Фед къп”

Виктория Томова регистрира втора загуба за тима ни

Виктория Томова загуби с 3:6, 4:6 от Деяна Раданович в мач, продължил 1 час и 14 минути.

Така България вече губи от Сърбия с 0:2 победи на "Фед къп", а двубоят на двойки ще е без значение за крайния резултат.

Надпреварата от група I на зона Европа/Африка започна днес и ще завърши на 10 февруари в естонската столица Талин. Нашите момичета са в група “А” заедно с отборите на Сърбия и Грузия.

Срещата започна лошо за Томова, която допусна изоставане от 1:5. Вики върна един пробив, но загуби сета с 3:6 за 29 минути.

Във втората част Томова поведе с 3:1, но загуби следващите четири гейма за 3:5. Българката върна един гейм за 4:5.

При този резултат Виктория имаше две възможности да върне пробива, но не успя да направи обрат. Томова сервира изключително слабо и допусна 5 пробива от 9 сервис гейма.

Преди този мач Изабелла Шиникова отстъпи на Олга Данилович с 3:6, 7:6(3), 6:7(8) за 2 часа и 3 минути.

Така преди срещата на двойки Сърбия води на България с 2:0 победи.

Утре България ще играе срещу Грузия. Само първият в групата ще продължи към полуфиналната фаза в състезанието. Там победителят от група „А“ ще играе срещу победителя от група „D“, където са отборите на Полша, Турция, Австрия и Латвия.

БФТ показа нагледно, че тенисът е за всички

Първото в историята Държавно първенство по тенис за хора с интелектуални затруднения се проведе на БНТЦ

Джокович на крака при Надал за последния му турнир

"Пожелавам ти най-доброто сбогуване в Малага с испанския отбор за Купа Дейвис, написа Джокера

Глушкова се класира за полуфиналите на турнир в Гърция

Поставената под №2 българка победи на четвъртфиналите осмата в схемата Тилвит Ди Джиролами

Денчева приключи в Италия

Росица Денчева отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула