3. Дел Потро наказа Цонга на осминафиналите в Париж

Дел Потро наказа Цонга на осминафиналите в Париж

Аржентинският талант Хуан-Мартин дел Потро се класира на четвъртфиналите на „Ролан Гарос” след победа с 6-1 6-7 (5) 6-1 6-4 над местния любимец Жо-Вилфред Цонга.

Дел Потро спечели заслужено, след като постоянно пристискаше до ъгъла французина с мощния си форхенд. Той започна вихрено срещата и след два пробива успя набързо да запише първия сет на сметката си. Във втория обаче Цонга показа голяма воля за победа. Той знаеше, че ако го загуби, няма да има шансове да обърне двубоя. Двамама си размениха по един пробив, за да се стигне до тайбрек. В него Цонга демонстрира по-силни оръжия и успя да изравни резултата.

Въпреки загубата на тайбрека, Дел Потро не намали темпото и в третия сет проведе истинска наказателна акция върху Цонга. Той поведе с 5-0 и за 30 минути успя да си върне предимството в резултата. След проспания трети сет, Цонга отново тръгна да се бори. Чернокожият французин се държеше в резултата до 4-4 гейма, но тогава допусна да бъде пробит, след като сбърка наглед елементарна къса топка. Това бе достатъчно на младежа от Тандил да затвори мача в своя полза, а негов противник на ¼-финалите ще бъде испанецът Томи Робредо.