3. Делбонис си осигури мач с Федерер на Индиън Уелс

Делбонис си осигури мач с Федерер на Индиън Уелс

Квалификанти нижат победи на Мастърса в САЩ

Аржентинецът Федерико Делбонис отрази два мачбола и си осигури мач срещу защитаващия титлата си и петкратен шампион Роджър Федерер (Швейцария) във втория кръг на турнира по тенис от сериите Мастърс 1000 в Индиън Уелс.

Делбонис, 67-и в света, елиминира на старта представителя на домакините Райън Харисън с 6:2, 4:6, 7:5.

Харисън имаше две възможности да стигне до победата при 5:4 и сервис на съперника в третия сет, но ги пропусна.

В най-оспорвания и драматичен мач от първия кръг пък квалификантът Питър Полански от Канада отстрани румънеца Мариус Копил със 7:6(3), 6:7(5), 7:6(12) след 3-часов трилър.

Полански взе първия сет, но пропиля ранни пробиви аванс във втория и в третия, който стигна до тайбрек. В него канадецът пропусна седем мачбола, отрази два, но все пак стигна до победата с осмата си възможност.

В следващия кръг Полански, 134-и в класацията на АТР, ще играе срещу номер 20 Адриан Манарино (Франция).

В изцяло руски сблъсък Евгений Донски се справи с Карен Хачанов с 6:3, 1:6, 7:6(4), след като навакса изоставане от 3:5 гейма в решаващия трети сет.

Той ще играе във втория кръг срещу номер 7 Кевин Андерсън (Южна Африка).

Представителят на домакините Мичъл Крюгер постигна втора победа в кариерата си в основната схема на турнир от АТР, след като надделя над Беноа Пер с 6:4, 1:6, 6:4.

Любопитното е, че квалификантът Крюгер, 231-и в световната ранглиста, постигна първия си успех отново срещу Пер през август миналия сезон на турнира Мастърс в Синсинати.

24-годишният американец ще срещне номер 25 Филип Крайнович (Сърбия) във втория кръг.

Григор Димитров със силни думи за Рафаел Надал

Гришо коментира отказването на испанската тенис легенда

БФТ показа нагледно, че тенисът е за всички

Първото в историята Държавно първенство по тенис за хора с интелектуални затруднения се проведе на БНТЦ

Джокович на крака при Надал за последния му турнир

"Пожелавам ти най-доброто сбогуване в Малага с испанския отбор за Купа Дейвис, написа Джокера

Глушкова се класира за полуфиналите на турнир в Гърция

Поставената под №2 българка победи на четвъртфиналите осмата в схемата Тилвит Ди Джиролами

Денчева приключи в Италия

Росица Денчева отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула

Стаматова отпадна на турнир в Тунис

Юлия Стаматова отпадна от турнира по тенис на твърда настилка в Монастир

Добра новина за феновете на тениса у нас!

Силни турнири през 2025 година, благодарение на ново партньорство

Денислава Глушкова е на четвъртфинал в Гърция

Българката Денислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Ираклион

Федерер със силни думи за Надал

Роджър Федерер благодари на Рафаел Надал за страхотните мачове, които двамата изиграха