3. Габриел Донев е новият шампион на България в зала

Габриел Донев е новият шампион на България в зала

Тенисистът с първа титла от държавното на закрито

Габриел Донев спечели за първи път в кариерата си титлата на Държавното първенство по тенис за мъже в зала с награден фонд 3000 лева.

Поставеният под номер 5 победи на финала втория в схемата Александър Лазаров с 6:4, 6:4 след 78 минути игра на твърдите кортове в зала "София".

22-годишният Донев започна по-добре мача и след пробиви в третия и в седмия гейм поведе с 5:2. Той сервираше за сета, когато националният шампион на открито Лазаров върна единия брейк, след което намали изоставането си до 4:5.

Габриел обаче не позволи на съперника си да направи обрат и затвори сета в своя полза.

Във втората част Донев отново поведе с два пробива при 4:1, което се оказа решаващо за крайния успех.

Така той заработи 950 лева от наградния фонд, а за Лазаров, който за втори път след 2016 година загуби на финала на надпреварата, останаха 550 лева.

Двамата заслужиха "уайлд кард" за квалификациите на четвърто издание на турнира от сериите АТP 250 Sofia Open в началото на февруари.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист