3. Гьоргес стигна финал във Вашингтон

Гьоргес стигна финал във Вашингтон

Германката победи сънародничката си Андреа Петкович с 2:1 сета

Поставената под номер 4 в схемата Юлия Гьоргес победи съотборничката си за Фед къп Андреа Петкрович в маратонски мач от полуфиналите на турнира по тенис за жени във Вашингтон, благодарение на което стигна до третия си финал за 2017-а година. Гьоргес спечели с 5:7, 6:4, 7:5 срещу финалистката от 2013-а.

Петкович започна агресивно в мача, спечели ранен пробив и стигна до сервис-гейм за сета, но Гьоргес проби и изравни мача от 2:5. Петкович обаче все пак спечели първия сет, но във втория Гьоргес записа единствения пробив при 3:2 и изравни.

В третия сет двете германки си размениха по два пробива, но Гьоргес записа един повече в самия край на мача и го затвори след два часа и 32 минути игра. Нейната следваща съперничка е поставената под номер 7 Екатерина Макарова, която надви французойката осеан Доден с 3:6, 6:3, 6:4.
Джокович: Този сезон е сред най-слабите в кариерата ми

„Щастлив съм от спечеления златен медал от Олимпийските игри“

Виктория Томова отпадна на старта в Осака

Шестата поставена българка загуби от квалификантката Сузан Ламенс

Тежка загуба за Виктория Томова

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна още на старта на турнира в Осака

Григор остана в топ 10

Въпреки че не успя да защити точките си от Мастърс 1000 турнира в Шанхай

Джокович: 100-та титла не е на живот и смърт (ВИДЕО)

Сърбинът загуби финала в Шанхай срещу Яник Синер с 0:2 сета

Донски приключи на двойки в Португалия

Александър Донски приключи на полуфиналите участието си на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в португалския град Синтра

Глушкова втора в Гърция

Денислава Глушкова завърши на второ място участието си на турнира по тенис на клей в Ираклион, Гърция с награден фонд от 15 000 долара

Синер би Джокович на финала в Шанхай (ВИДЕО)

Яник Синер е новият шампион на Мастърса в Шанхай! Световният номер едно не остави съмнение в превъзходството си над Новак Джокович и триумфира в битката между най-добрия тенисист в света и най-великия играч в историята