3. Халеп си отмъсти на Канепи за US Open

Халеп си отмъсти на Канепи за US Open

Лесна победа за Осака

Световната №1 и финалистка от миналата година Симона Халеп преодоля първия кръг на Australian Open.

Румънката направи обрат срещу Кая Канепи и я победи с 6:7 (2), 6:4, 6:2. Така Халеп си отмъсти на естонката за загубата си от нея в първия кръг на US Open 2018 преди няколко месеца.

Халеп реализира първия пробив в мача, благодарение на който поведе с 2:1 в първия сет, но Канепи напарви рибрейк за 2:2. След това резултатът се движеше гейм за гейм без пробиви, а в последвалия тайбрек естонката бе безапелационна и даде само 2 точки на румънката.

Във втория сет Канепи проби в третия гейм, но този път бе ред на Халеп да направи рибрейк за 2:2. В десетия гейм Канепи спаси 3 сетбола на свой сервис, но при четвъртия се предаде и с 6:4 Халеп изравни резултата в сетовете. В решаващата трета част играта бе равностойна до 2:2, но след това Халеп направи серия от 4 поредни гейма и пречупи противничката си.

Във втория кръг шампионката на “Ролан Гарос” ще играе с родената в Москва американка София Кенин. 20-годишната представителка на САЩ, която наскоро спечели турнира в Хобарт, надви в оспорван мач по-рано днес руската квалификантка Вероника Кудерметова с 6:3, 3:6, 7:5.

Междувременно първия кръг преодоля без проблеми шампионката на US Open Наоми Осака. Поставената под №4 японка срази с 6:4, 6:2 Магда Линете (Полша) и в следващата фаза ще мери сили със словенката Тамара Зиданшек, която пък се наложи над австралийката Дария Гаврилова със 7:5, 6:3.