3. Ясен е първият съперник на Григор в Индиън Уелс

Ясен е първият съперник на Григор в Индиън Уелс

Българинът започва участието си в турнира от втория кръг

Фернандо Вердаско преодоля Гуидо Пея с 6-2 1-6 6-2 в откриващия кръг в Индиън Уелс и ще играе с Григор Димитров. 34-годишният испанец има една победа и две загуби в досегашните си сблъсъци с първата ни ракета, но и трите им мача са били трисетови.

39-ият в света поведе с 4-0 в първия сет и не изпусна преднината си до неговия край, давайки само три точки на свой сервис на противника си.

Втората част бе коренно различна и макар да започна по-спокойно от първата, след 2-1 Пея взе инициативата с три поредни гейма на 0. Втори пробив направи резултата 5-1, преди аржентинецът да спаси брейкбол и да реализира втория си шанс да затвори сета.

В решаващата част първият пробив отново дойде в четвъртия гейм, но негов притежател този път бе Вердаско. Той запази аванса си и си осигури място във втори кръг след нов пробив – 6-2 1-6 6-2.

TennisKafe.com
Григор Димитров със силни думи за Рафаел Надал

Гришо коментира отказването на испанската тенис легенда

БФТ показа нагледно, че тенисът е за всички

Първото в историята Държавно първенство по тенис за хора с интелектуални затруднения се проведе на БНТЦ

Джокович на крака при Надал за последния му турнир

"Пожелавам ти най-доброто сбогуване в Малага с испанския отбор за Купа Дейвис, написа Джокера

Глушкова се класира за полуфиналите на турнир в Гърция

Поставената под №2 българка победи на четвъртфиналите осмата в схемата Тилвит Ди Джиролами

Денчева приключи в Италия

Росица Денчева отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула

Стаматова отпадна на турнир в Тунис

Юлия Стаматова отпадна от турнира по тенис на твърда настилка в Монастир

Добра новина за феновете на тениса у нас!

Силни турнири през 2025 година, благодарение на ново партньорство

Денислава Глушкова е на четвъртфинал в Гърция

Българката Денислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Ираклион

Федерер със силни думи за Надал

Роджър Федерер благодари на Рафаел Надал за страхотните мачове, които двамата изиграха