2. Втора лига
  3. Добруджа победи Черноморец (Поморие) в мач без значение

Добруджа победи Черноморец (Поморие) в мач без значение

Добричлии постигнаха минимална победа с 1:0

Отборът на Добруджа победи като домакин Черноморец Поморие с 1:0 в скучен мач без никакво значение.

Първото полувреме не предложи нищо интересно на любителите на футбола в Добрич тъй като опасностите пред двете врати липсваха.

През втората част двата отбора вдигнаха леко оборотие, но мачът продължаваше да се води в лежерно темпо.

Така се стигна до 73-ата минута, когато след колективна грешка в отбраната на Черноморец, домакините организира бърза контраатака и влезлият като резерва Николай Колев напредна мощно отдясно в пеналтерията на поморийските "акули", след което отправи колеблив удар, но след недобрата намеса на вратаря на гостите Йовишич, топката се оплете в мрежата за 1:0.

След попадението на Добруджа, гостите опитаха да върнат гола пасив и в 80-ата минута Галин Димов се строполи в наказателното поле на добричлии. От щаба на Черноморец имаха сериозни претенции за дузпа, но главният съдия Велислав Йорданов бе на друго мнение и не посочи бялата точка.

В 83-ата минута страхотно спасяване на стража на Добруджа Николай Марков предотврати почти сигурен гол на Андрей Атанасов, който стреля от границата на наказателното поле.

Докрая на срещата поморийци продължаваха да натискат своя съперник, но до изравнително попадение така и не се стигна.

Добруджа: 30. Николай Марков, 20. Здравко Петров, 15. Камен Трифонов, 8. Николай Илиев, 22. Валери Михайлов, 7. Тодор Банков, 19. Веселин Живков, 14. Симеон Симеонов (к), 10. Димитър Василев, 18. Ивелин Костов, 3. Младен Димитров

Черноморец Пом: 89. Лазар Йовишич, 2. Емил Копаранов, 3. Ивайло Тодоров, 7. Крум Стоянов, 9. В. Калоянов, 10. Станимир Митев, 15. Димитър Благов, 18. М. Коев, 21. Божинов, 22. М. Димитров, 25. П. Димов

Чиликов иска двама нови в Дунав

Треньорът държи да се гради отбор за следващата година

Беласица скочи срещу съдия

Втородивизионният Беласица Петрич излезе с официална позиция относно съдията Валентин Железов, който ръководи мача им с Несебър, завършил 0:0

Добруджа победи с 1:0 Локо ГО преди сблъсъка с ЦСКА