2. - Германия
  3. Изключителен обрат за Вердер на „Везер Щадион” – 3:2 срещу Бохум

Изключителен обрат за Вердер на „Везер Щадион” – 3:2 срещу Бохум

Отборът на Вердер успя да постигне изключителен обрат и да победи Бохум, след като изоставаше с 0:2 до 54-ата минута. Срещата се игра на „Везер Щадион” в Бремен и бе от програмата на 29-ия кръг на германската Бундеслига.

Двубоят изненадващо започна по-добре за гостите, които успяха да излязат напред в резултата 16-ата минута. Тогава, след хубава контраакция, Пферцел подаде зад гърба на отбраната на домакините, където бе Шестак, който не даде шанс на Вийзе, след като прати топката в мрежата му с хубав шут с десния крак. След това попадение играчите на Вердер натиснаха, но пропуски направиха Розенберг и Алмейда. Така дойде 44-ата минута, когато гостите отново организираха страхотна контраатака, завършена отново от Шестак след пас на Дабровски – 2:0. При този резултат дойде и почивката пред смаяните погледи на феновете на Вердер.

Второто полувреме започна с масиран домакински натиск и в 54-ата минута Алмейда успя да намали, след като Розенберг го изведе по прекрасен начин. В 70-ата бранителят Налдо направи едно от запазените си изпълнения, след като изстреля страхотна бомба от дъгата на наказателното поле и прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Бохум. Вердер завърши страхотния обрат в 79-ата минута, когато Диего прати топката в горния десен ъгъл на Фернандес след асистенция на Фриц, пращайки в екстаз феновете на „бременските музиканти”. До края на двубоя не се случи нищо по-интересно и домакините от Вердер се поздравиха с успеха.

След тази победа Вердер остана на 10-о място във временното класира с актив от 39 точки. Гостите от Бохум също запазиха своята позиция, като в момента се намират на 14-о място като имат спечелени 28 точки, на пет от зоната на изпадащите.

Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Рурците влязоха в серия победа - загуба

Сензация! Леверкузен със звучен провал срещу слабака Холщайн Кил (ВИДЕО)

"Аспирините" имаха аванс от 2:0, но взеха само точка

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)