2. - Германия
  3. Вердер наивно изпусна победата при 3:3 с Нюрнберг (ВИДЕО)

Вердер наивно изпусна победата при 3:3 с Нюрнберг (ВИДЕО)

"Бременските музиканти" имаха преднина и от два, и от един гол, но накрая взеха само точка, Елия се отпуши

Вердер наивно изпусна победата у дома срещу Нюрнберг при атрактивно 3:3 в предпоследен мач от 7-ия кръг в Бундеслигата.

„Бременските музиканти” бяха пълни господари на терена през първата част. В 8-ата минута левият бранител Гарсия се справи с Киотаке на фланга, центрира остро, и Дабанли отклони коварно към близкия ъгъл за автогол и 1:0 за домакините.

След 3 300 минути суша, Елжеро Елия най-сетне се разписа. В 34-ата минута Хънт пусна по земя към дъгата пред наказателното поле и Елия с едно докосване красиво прати в далечния ляв горен ъгъл за 2:0.

Точно преди почивката Хлушек центрира със сетни сили, защитата на Вердер се замота и  Киотаке с мощно воле върна един гол – 2:1.
Нюрнберг изравни в 53–ата минута. Пекхарт центрира отдясно и Дръмич със шпагат засече в обратния ъгъл за 2:2.

Вердер изпусна два гола аванс, но пак поведе в 66-ата минута. Неразбирателство между защитата и вратаря Шефер подариха топката на холандеца, той овладя и от въздуха с воле в кара красив гол с помощта на гредата, докато стражът на гостите се връщаше назад към голлинията – 3:2.

„Зелените” успяха да изпуснат и новата си преднина. Само 4 минути по-късно Киотаке изведе Хлушек в коридори и той не сбърка за 3:3 сам срещу Миелиц.

Вердер има 10 точки на седмо място, а Нюрнберг излезе от зоната на изпадащите с 5.
Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Рурците влязоха в серия победа - загуба

Сензация! Леверкузен със звучен провал срещу слабака Холщайн Кил (ВИДЕО)

"Аспирините" имаха аванс от 2:0, но взеха само точка

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)